آخرین اخبار
 
کد مطلب: 105864
سنندج؛
جزئيات متوقف‌کردن خودروي مشکوک پلاک سياسي در کردستان
تاریخ انتشار : 1395/05/28 10:32:01
نمایش : 810
يک مقام امنيتي اطلاعات سپاه کردستان جزئياتي تازه از متوقف‌کردن خودروي مشکوک پلاک سياسي در کردستان را تشريح کرد.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از پايگاه اطلاع رساني سپاه بيت‌المقدس، در پي متوقف کردن خودرويي مشکوک توسط نيروهاي اطلاعات سپاه کردستان در شهرستان سقز، مشخص شد سرنشينان آن دو تبعه و ديپلمات برجسته فرانسوي و انگليسي در ايران هستند.

يک مقام امنيتي اطلاعات سپاه کردستان گفت: در تاريخ 23  مرداد ماه نيروهاي امنيتي سپاه کردستان رفتار مشکوک يک خودروي پاجيرو پلاک سياسي را در شهرستان سقز زير نظر گرفته که در نهايت اين خودرو در نزديکي روستاي "ايرنخواه" سقز متوقف شد.

وي افزود: نيروهاي سپاه سقز فيلم برداري‌هاي مشکوک اين خودرو از مجموعه‌هاي نظامي را زير نظر گرفته بودند و هنگامي که دستور ايست به خودرو را دادند، از محل فيلم برداري متواري شدند.

اين مقام امنيتي اطلاعات سپاه ادامه داد: در طول مسير اين خودرو 3 ايست بازرسي را بدون توقف رد کرد که در نهايت در نزديکي روستاي ايرانخواه سقز در تور امنيتي اطلاعات سپاه گرفتار شد و مجبور به متوقف کردن خودرو شدند.

وي تصريح کرد: پس از بررسي‌هاي اوليه مشخص مي‌شود که سرنشينان خودرو توقيف شده يک مرد به‌نام "سباستين سورن" و يک زن به‌نام "شارلوت لوپز وارونه والر" هستند که به‌ترتيب رايزن سياسي فرانسه و دبير دوم سفارت انگليس در تهران هستند که بدون هماهنگي و مجوز به‌صورت غيرقانوني در برخي مناطق استان کردستان تردد مي‌کنند.

وي افزود: پس از انجام استعلامات از استان و تهران مشخص شد که اين خودرو و افراد تنها مجوز اقامت در هتل آذربايجان و هتل شادي سنندج را داشته و انجام فيلم برداري از مجموعه‌هاي نظامي ارتش و سپاه و رودخانه‌هاي مرزي غيرقانوني و نامحسوس بوده که پس از متوقف کردن خودروي آنها توسط نيروهاي امنيتي سپاه، دوربين آنها ضبط گرديد.

اين مقام امنيتي اطلاعات سپاه امنيت کردستان را خط قرمز سپاه خواند و تأکيد کرد: سربازان گمنام اطلاعات سپاه کردستان همواره در راستاي تأمين امنيت استان تلاش کرده و با هرگونه مخل امنيت برخورد جدي خواهند کرد.

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر