آخرین اخبار
 
کد مطلب: 105855
روحاني در جمع مردم کهگيلويه و بوير احمد:
ايران برخلاف اراده دشمنان هر مقدار که بخواهد، نفت صادر مي‌کند/به برجام خوشبين و به آمريکا بدبين هستيم
تاریخ انتشار : 1395/05/24 14:28:47
نمایش : 921
رئيس جمهور گفت: ايران امروز برخلاف اراده دشمنان هر مقدار که بخواهد به جهان نفت صادر مي‌کند.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني رئيس جمهور کشورمان در سي اُمين سفر استاني‌ خود به کهکيلويه و بوير احمد در جمع مردم ياسوج سخن گفت.

گزيده سخنان رييس جمهور در جمع مردم ياسوج:

* استان کهگيلويه و بوير احمد، استان مهر و وفا و شجاعت است

*درس امام هشتم مودت، مهرباني و برادري است

*عشاير غيور و مردمان سرزمين دنا همواره مدافع استقلال ايران بوده اند

*رشد اقتصادي سه ماهه اول سال به 4.4 رسيد

*مردم پيام رهبر انقلاب براي همدلي و همراهي ملت و دولت را محقق کرده اند

*با اتحاد، اطاعت از رهبري و حمايت از دولت به دنيا ثابت کرديد کسي قادر به تحميل و تحريم ايران نيست

*بر خلاف اراده دشمنان، امروز هر چه بخواهيم نفت صادر مي کنيم

*شايد رفع تحريم بر خلاف منافع عده اي باشد اما ملت مسرور است

*حل مشکل اشتغال جوانان شدني است؛ 7500بنگاه اقتصادي تا پايان سال فعال خواهد شد

*صهيونيستها و معدود همسايگان کودک صفت از پيروزي تاريخي ديپلماتهاي شجاع ملت و رفع تحريم ناراحتند

*به برجام خوشبين و به آمريکا بدبين هستيم

* 82 قرارداد صنعتي با خارج امضا و اجراي 29 قرارداد آغاز شده است

*کهگيلويه و بوير احمد مي تواند قطب گياهان دارويي ايران باشد


روحاني با اشاره به تاريخ 24 مرداد و سالگرد تشکيل دولت يازدهم گفت: از 12 مرداد تا روز 24 مرداد زمان تنفيذ بنده بود، در کمترين زمان ممکن توانستيم دولت يازدهم را تشکيل دهيم و عليرغم همه اين سختي‌ها در طول سه سال با همت مردم قدم به قدم به جلو حرکت کرديم.

وي افزود: بر اين اساس امروز خرسندم که بگويم براساس اعلام مرکز آمار رشد اقتصادي ايران در سه ماه اول سال 4.4 بوده است اين در حالي است که در زمان تشکيل دولت يازدهم رشد اقتصادي ايران منفي 6.8 بود و اين نشان دهنده غيرت شما جوانان است.

رئيس جمهور کشورمان تأکيد کرد: اگر ما امروز توانستيم در روزهاي سخت و در شرايطي که دشمنان انقلاب قيمت نفت را به يک سوم و يک چهارم رساندند، رشد اقتصادي را نزديک به 5 درصد برسانيم به خاطر اعتماد مردم به دولت و اجرايي شدن شعار همدلي و همزباني ميان دولت و ملت بود که امروز توانستيم در يک نقطه شکوهمند قرار بگيريم.

روحاني با بيان اينکه همه موفقيت‌ها با شعار محقق نمي‌شود تصريح کرد: با اراده و ايستادگي حمايت و اطاعت مردم از رهبري به دنيا نشان داديم که کسي نمي‌تواند چيزي را بر مردم ايران تحميل کند اين مردم بودند که با غيرت و شجاعت توانستند زنجير تحريم را از دست و پاي ايران بشکنند.

رئيس قوه مجريه تأکيد کرد: امروز برخلاف اراده دشمنان ايران هر مقدار که بخواهد نفت را به جهان صادر مي‌کند و عليرغم اراده دشمنان امروز کشتي‌هاي نفت‌کش ايران در کنار بندرگاه‌هاي بزرگ جهان پهلو مي‌گيرند با توجه به اينکه بيمه در روزهاي گذشته تحريم بود اما امروز کشتي‌هاي نفت کش توانستند در سراسر جهان فعاليت کنند.

روحاني اضافه کرد: ما با غيور مردان سرزمينمان توانستيم زنجيرهاي عدم ارتباط بين بانک‌هاي ايراني و خارجي را در هم بشکنيم تا امروز از سراسر دنيا در کمتر از يک سال شاهد حضور 350 هيئت اقتصادي و 160 هيئت سياسي به ايران باشيم.
رئيس جمهور کشورمان تأکيد کرد: اين را بدانيد همانطور که اين دولت توانست تورم را تک رقمي کند رونق را نيز به اقتصاد ايران باز خواهد گرداند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود ضمن تبريک به مناسبت ميلاد ثامن‌الحجج به مردم اين خطه اظهار داشت: استقلال، عزت و برکت اين ديار در سايه ائمه است و امام هشتم فرهنگ اين ديار را به اوج رساند. امروز وجود بارگاه حرم امام هشتم در ايران را جاذبه قرارداده تا قلوب شيعيان و مسلمانان جهان به سمت اين سرزمين جذب شود خرسندم که در اين روز مبارک در ميان مردم دلاور ياسوج هستم.

رئيس جمهور کشورمان با بيان اينکه مردم اين خطه همواره در تاريخ در کنار قله دنا از استقلال ايران دفاع کردند، تصريح کرد: ايلات و عشاير اين ديار با رهنمودهاي رهبري در برابر استعمارگران غرب ايستادند و انقلاب را به پيروزي رساندند، رشادت‌هاي جوانان غيور اين استان در کنار جزاير مجنون افتخاري بس بسيار است که همواره در خط مقدم جبهه‌ها ايستادند و در راستاي عزت و استقلال سرزمين‌ ما تلاش کردند.

رئيس قوه مجريه افزود: ‌يکي از اهداف ما در سراسر کشور اين است که نسل جوان را در مسير کار و کوشش و شغل متناسب با علم و دانش آنها قرار دهيم. بنابر اظهارات نماينده ولي فقيه نبايد جوان بيکاري در خانه بماند، اين کار شدني است.

روحاني اشتغال جوانان را در گرو به حرکت درآمدن اقتصاد دانست و يادآور شد: امسال 7 هزار و 500 بنگاه اقتصادي را تا پايان سال جاري راه‌اندازي خواهيم کرد.

وي با اشاره به پتانسيل ‌هاي استان کهگيلويه و بوير احمد خاطرنشان کرد:‌ اين استان داراي ظرفيت آب، باران است اما معمولا همسايگان اين استان از ظرفيت‌هاي آن استفاده مي‌کنند اما قصد داريم شرايط را به گونه‌اي فراهم کنيم که مردم اين استان هم از ظرفيت‌هاي آن استفاده کنند.

رئيس جمهور با بيان اينکه دولت تمام توان خود را براي شروع سد تنگه سرخ بکار خواهد گرفت، افزود: بودجه لازم براي تکميل مطالعات سد و آغاز بکار آن با کمک مردم آغاز خواهد شد و نبايد اجازه دهيم در سرزميني که دنياي زيبايي‌ها، رودخانه‌هاي خروشان، يخچال‌هاي طبيعي، سرچشمه‌ها است جواني بيکار بماند. بايد کشاورزي، کشاورزي گلخانه‌اي و صنعت در اين استان احيا شود.

روحاني استان کهگيلويه و بوير احمد را ديار نفت و گاز، گردشگري و طبيعت خواند و اظهار داشت: بايد جاذبه گردشگري در اين استان مورد توجه قرار گيرد و بايد گردشگران داخلي و خارجي را به اين استان جذب کنيم، در اين استان بايد سرمايه‌گذاري کافي براي زيربناي گردشگري در نظر بگيريم و اين کار را در دستور کار قرار خواهيم داد. ما بايد حرکتي ايجاد کنيم تا براي ساير استان‌هاي همجوار هم گردشگر جذب کنيم. جايي که همه همسايگان اين استان در هواي گرم و سرد به اينجا بيايند و از آب و هواي آن استفاده کنند. بنابراين بايد در اين سرزمين سرمايه‌گذاري کافي انجام دهيم.

رئيس جمهور با اشاره به اجرايي شدن برجام بيان داشت: ما در برابر شش قدرت بزرگ 30 ماه دنيا ايستادگي کرديم و ديپلمات‌هاي شجاع ما افتخارآفريني کردند. امروز صهيونيست‌ها و کشورهاي همسايه جنوبي ايران با کودک‌ صفتي‌شان از پيروزي ملت ايران ناراحت هستند اما ايران با ايستادگي، وحدت، اتحاد و رهنمودهاي رهبر فرهيخته و بزرگوارش توانست پيروزي بزرگ سياسي تاريخي را به دست آورد و زنجيرها را از روي پاي خود باز کند، تا شرايط را براي اقتصاد و رشد اقتصادي مهيا کند.

روحاني افزود: برجام براي اين بود که شرايط براي حرکت مردم ايجاد شود و ديوارها برداشته شود تا انديشمندان بتوانند براي ما رونق اقتصادي ايجاد کنند. خوش‌بيني به برجام خوش‌بيني به ابرقدرت‌ها نيست،‌ ما به برجام خوش‌بين هستيم و به آمريکا بدبين.

وي پيشرفت دولت را از حمايت مردم دانست و خاطرنشان کرد: به خاطر انسجام، وحدت و ايستادگي شما مردم دولت توانست پيشرفت کند امروز شرايط را براي  حرکت آماده کرده‌ايم، بنابراين اگر سرمايه‌گذار داخلي تمايلي به سرمايه‌گذاري داشته باشد تا زماني بنگاه‌هاي اقتصادي راه‌اندازي شود و بتواند جوانان را براي اشتغال جذب کند شش الي يک سال طول مي‌کشد اما بايد بگويم شرايط براي جذب سرمايه‌گذاري خارجي هم فراهم است و اعلام مي کنم 82 تفاهم و قرارداد با کشورهاي خارجي در زمينه صنعتي امضا شده و 29 قرارداد شروع به اجرا شده است.

رئيس جمهور اجرايي شدن قراردادهاي منعقد شده را زمان‌بر دانست و گفت: پس از اجرايي شدن قراردادها زمينه براي اشتغال جوانان فراهم مي‌شود. استان کهگيلويه و بوير احمد مي‌تواند در زمينه داروهاي گياهي تحولي بزرگ در کشور ايجاد کند. در اين راستا معاون علمي و فناوري خود را مأمور کردم تا اشتغال در اين زمينه را براي نسل جوان مهيا کند.

روحاني با بيان اينکه در زمينه فناوري‌هاي نوين در دو سال اخير 40 هزار شغل مستقيم و ده‌ها هزار شغل غيرمستقيم ايجاد کرديم خاطرنشان کرد: جوانان تحصيلکرده دانشگاهي ما بايد بتوانند در علوم و فناوري جديد در زمينه ارتباطات، بيوتکنولوژي و نانوتکنولوژي در سراسر ايران و اين استان مشغول به کار شوند. همه بايد دست به دست هم دهند تا اشتغال پايدار براي ايران به وجود بيايد.

وي اظهار داشت: 223 ميليارد تومان از بودجه عمومي براي سال 95 و 96 مقرر شد که 9 طرح و پروژه در زمينه آبرساني به شهرها و روستاها در نظر گرفته شده است. امسال تحولي بزرگ در سراسر ايران در زمينه آبرساني و گازرساني روستايي به وجود خواهد آمد، البته در سراسر ايران اين پروژه آغاز شده در اين استان هم انجام خواهد شد.

رئيس جمهور گفت: چهار طرح مهم آبرساني با60 ميليارد تومان براي آبرساني در نظر داريم. در بخش کشاورزي 133 ميليارد تومان براي شش طرح مهم کشاورزي در نظر داريم که در سال 95 و 96 اجرا شود، علاوه بر اينکه قصد داريم براي فعاليت سه صندوق به منظور حمايت از توسعه سرمايه‌گذاري در بخش کشاورزي استان کهگيلويه و بوير احمد در نظر بگيريم تا کشاورزان براي توسعه کشاورزي از اين طريق حمايت شوند.

روحاني با اشاره به موضوع حمل و نقل که بسيار حائز اهميت است خاطرنشان کرد: اين استان، استاني کوهستاني است لذا 306 ميليارد تومان براي چهار طرح مهم اختصاص داده شده است.

وي گفت: در بخش عمران و شهري، علمي و فناوري و بهداشت و درمان همچنين تکميل بيمارستان‌هاي اين استان 90 ميليارد تومان اعتبار اختصاص داديم و در هيأت دولت تصميمي براي اين استان در نظر گرفتيم و آن اين است که براي سرمايه‌گذاري در کهگيلويه و بويراحمد کساني که قصد دارند از اعتبارات بانکي استفاده کنند دولت به آنها يارانه سود تسهيلات ارائه خواهد داد و نيمي از سود تسهيلات را به مبلغ 140 ميليارد تومان دولت به عنوان يارانه بر عهده خواهد گرفت.

رئيس جمهور خاطرنشان کرد: براي آنکه بنگاه‌هاي صنعتي فعال شوند و اشتغال پايدار براي نسل جوان به وجود آيد به جز بخش بودجه دولتي بانک‌ها به دولت متعهد شدند که براي 57 طرح اين استان حداقل 646 ميليارد تومان و 955 ميليارد يورو اعتبار اختصاص خواهند داد.

روحاني در بخش ديگري از سخنانش اظهار داشت: وزارت نفت متعهد شد در سال 95 براي گازرساني به 160 روستا 74 ميليارد تومان اعتبار و در سال آينده 245 روستا با 70 ميليارد تومان اعتبار گازرساني خواهد شد بنابراين 81 درصد جمعيت شهري و روستايي با اجراي اين طرح‌ زير پوشش گازرساني قرار خواهد گرفت.

وي با اشاره به مجموع پروژه‌ها در اين استان گفت: 900 پروژه متوسط، کوچک و بزرگ در سطح اين استان انجام شده است و 231 طرح نيز در اين سفر به افتتاح خواهد رسيد که براي همه اين موارد 776 ميليارد تومان اعتبار تخصيص داده شده و 36 طرح مهم نيز کلنگ‌زني خواهد شد.

رئيس جمهور در پايان خاطرنشان کرد: در مجموع براي 44 طرح و پروژه اين استان دولت 966 ميليارد تومان اعتبار در نظر گرفته که در زمان معين هزينه خواهد شد.

انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر