آخرین اخبار
 
کد مطلب: 105834
زنده شدن مرده‌اي در سردخانه
تاریخ انتشار : 1395/05/19 08:54:34
نمایش : 932
ماجراي بيمار 68 ساله‌اي که براساس نظر پزشکان، علائم حياتي خود را از دست داده و نيم ساعت پس از انتقال به سردخانه دوباره به زندگي بازگشت، در حال پيگيري است.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛خسرو طالب آغ‌بلاغ ساعت يک و 50 دقيقه بامداد 30 تير امسال به علت عارضه قلبي همراه همسر خود به بيمارستان شهيد بهشتي مراغه مراجعه و در حين انجام مراقبت‌هاي اوليه، دچار ايست قلبي شده و با آمبولانس به اورژانس بيمارستان اميرالمومنين(ع) اين شهرستان منتقل مي‌شود.

متخصص اورژانس همراه پزشک معين بيمارستان که متخصص قلب و عروق است، اقدام به احياي علائم حياتي اين بيمار مي‌کنند اما به رغم اين تلاش‌هاساعت 2 و 45 دقيقه بامداد، فوت اين بيمار توسط پزشکان اعلام و به سردخانه منتقل مي‌شود.

پس از حدود 30 دقيقه بيمار ديگري در بخش مراقبت‌هاي ويژه بيمارستان جان خود را از دست مي‌دهد که هنگام انتقال بيمار دوم به سردخانه، کارکنان بيمارستان متوجه وجود علائم حياتي در بيمار 68 ساله قبلي شده و اين بيمار به سي‌سي‌يو منتقل و پس از اقدام‌هاي درماني در اين بيمارستان، براي تکميل درمان به بيمارستان آيت‌الله مدني تبريز (بيمارستان تخصصي قلب و عروق) منتقل مي‌شود.

محمدعلي و رقيه طالب، پسر و دختر اين بيمار 68 ساله مي‌گويند: در حال حاضر بيمار ما هوشياري خود را از دست داده و پاهايش به خاطر سرماي سردخانه فلج شده است. به دليل نبود هوشياري، مدتي آنژيوگرافي پدرمان به تاخير افتاده و به منظور بازگشت سلامتي وي بايد عمل باز روي او انجام شود.

سرپرست دانشکده علوم پزشکي مراغه نيز در اين ارتباط به ايرنا گفت: اين بيمار در مسير انتقال به بيمارستان اميرالمومنين(ع) بدون علائم حياتي در اورژانس پذيرش شده است.

علي جنتي افزود: طبق گزارش پرونده، علائم حياتي اين بيمار توسط پزشک متخصص اورژانس همراه با پزشک متخصص قلب (پزشک معين بيمارستان) بررسي و تلاش براي احياي علائم حياتي توسط اين دو پزشک حدود 45 دقيقه انجام شده است.پس از عمليات احيا و پاسخ ندادن بيمار و نبود علائم حياتي، براساس علائم مشاهده شده در دستگاه مونيتورينگ، بيمار به عنوان فوتي به سردخانه منتقل شده که پس از نيم ساعت کادر بيمارستان متوجه علائم حياتي وي در سردخانه مي‌شوند.

وي با اشاره به اين‌که در صورت اثبات هرگونه کوتاهي بشدت با عوامل آن برخورد مي‌شود، گفت: اين اتفاقات در گذشته در نقاط مختلف دنيا مشاهده شده که بيمار پس از اعلام پايان علائم حياتي دوباره به زندگي بازگشته است.

علي دلداري، دادستان عمومي و انقلاب مراغه نيز در اين‌باره گفت: دادستاني پيگير اين مساله است که مشخص شود صدمات وارده ناشي از اقدام‌هاي پزشکان بيمارستان اميرالمومنين(ع) در آن شب بوده يا پيش از آن وجود داشته است.

منبع: جام جم

انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر