آخرین اخبار
 
کد مطلب: 105833
ترفندهاي جالب براي خنک شدن بدون کولر/ استفاده از "نرم کننده لباس"در تابستان ممنوع!
تاریخ انتشار : 1395/05/19 08:52:02
نمایش : 672
با استفاده از 7 ترفند معرفي شده در اين مطلب مي‌توانيد بدون نياز به تجهيزات خنک‌کننده، فصول گرم را به راحتي پشت سر بگذاريد.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اين روزها افزايش دماي زمين به يک معضل جهاني بدل شده و اين الزام را براي مسئولان کشورهاي مختلف جهان ايجاد کرده تا چاره‌اي در اين خصوص بيانديشند. از طرفي، مسئله افزايش دما در زندگي روزمره مردم تاثيرگذار بوده و مشکلاتي را براي آنان به وجود مي‌آورد.
 
 
 
راهکار مرسوم در همه جاي دنيا استفاده از کولر است. اما همانطور که مي‌دانيد اين تجهيزات خنک کننده چندان مقرون بصرفه نبوده و هزينه‌هاي سرسام‌آوري را بر دوش خانوار متحمل مي‌کنند.
 
وبسايت "پيشگيري" (Prevention) به تازگي در يک گزارش، ترفندهاي علمي را در اختيار عموم قرار داده و مدعي شده است که با استفاده از آن‌ها مي‌توان تابستان را بدون نياز به کولر سپري کرد. شما مي‌توانيد اين ترفندها را در ادامه بخوانيد.
 
اميدواريم اين راهکارها در روزهاي گرم تابستان به کارتان بيايند.
 
1.از محلول‌هاي نرم‌کننده لباس خودداري کنيد
محققان هندي مي‌گويند: مواد نرم‌کننده بين منافذ و لايه‌هاي پارچه قرار گرفته و با انسداد آنها مانع هوارساني به بدن مي‌شوند. چنين امري در افزايش دماي بدن، بالاخص نواحي زير بغل بسيار موثر است.
 
2.پنجره‌ها را کاملاً با پرده بپوشانيد
پنجره‌هاي بدون پرده به راحتي نور خورشيد را به داخل خانه يا محل کار هدايت مي‌کنند. تحقيقات نشان مي‌دهد پرده مي‌تواند تا 45 درصد حرارات ناشي از نور خورشيد را جذب کرده و در تعديل دما موثر واقع شود.
 
3.از ترفند "کاسه يخ" استفاده کنيد
تقريباً نحوه کار تمامي دستگاه‌هاي خنک‌کننده به اين صورت است که ابتدا جريان هوا از محيط‌هاي سرد عبور کرده و سپس هواي خنک به درون ساختمان منتقل مي‌شود. حال، مي‌توانيد با الهام گرفتن از اين موضوع، يک کاسه يخ در کنار خود (مثلا بر روي ميز کار) قرار دهيد و به طور رايگان خنک شويد.
 
4.پاها و گونه‌هاي خود را خنک کنيد
گونه و کف پاها پر از رگ هاي خوني است که هنگام کاهش دما منقبض نمي‌شوند. با ماساژ يخ يا پارچه‌اي نمدار بر روي اين نواحي مي‌توان دماي بدن را کاهش داد. محققان دانشگاه استنفورد بر اين باورند، ماساژ کف پا و گونه‌ها با اشياء خنک 50 درصد موثرتر از ماساژ زيربغل و گردن است.
 
5.رنگ ديوارها را تغيير دهيد
تحقيقي نشان مي‌دهد افراد در اتاق‌هاي داراي ديوارهاي آبي نسبت به اتقاق‌هايي که ديوارشان با رنگ‌هاي گرم مزين شده باشند، کمتر احساس گرما مي‌کنند. بر اساس نتايج اين تحقيق رنگ محيط در احساس خنکي موثر است به طوري که رنگ‌هاي داراي تون آبي آرامشبخش‌تر و رنگ‌هايي با فام قرمز از لحاظ زيست‌شناختي تحريک‌کننده‌تر محسوب مي‌شوند.
 
6.آب فراوان بنوشيد
محققان دانشگاه کاروليناي شمالي مي‌گويند: آب‌زدايي حتي در حدود کم باعث مي‌شود توانايي بدن در تعديل دما تحت تاثير قرار گيرد. از جمله علائم آب‌زدايي بدن مي‌توان به تغيير رنگ ادرار اشاره کرد. هرچه رنگ ادرار تيره‌تر باشد نشان‌دهنده آن است که بدن به آب بيشتري نياز دارد.
 
7.لامپ‌هاي خانه را عوض کنيد
لامپ‌هاي رشته‌اي قيمت پايين‌تري دارند. اما 90 درصد انرژي مصرفي‌شان را به گرما تبديل مي‌کنند. صرف نظر از برق بيشتري که اين لامپ‌ها نسبت به لامپ‌هاي فلورسنت مصرف مي‌کنند، آنها را مي‌توان يکي از مهمترين عوامل افزايش محيط خانه دانست.
 
منبع: Prevention.com
 
انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر